Finansowanie pomysłów – crowdfunding

[REKLAMA]

Masz ciekawy pomysł, który bardzo chcesz zrealizować, ale nie wiesz skąd zorganizować potrzebne finanse? Masz na to kilka możliwości. Poszukiwania sponsorów, odkładanie pieniędzy z dotychczasowego dochodu lub założenie publicznej zrzutki, na jednym ze stworzonych do tego celu portali.

Tak zwane finansowanie publiczne stało się bardzo modnym i skutecznym sposobem, na wspieranie ciekawych pomysłów. Pierwowzorem, który wyznaczył standardy takiej formy finansowania jest serwis kickstarer.com. Jest to serwis crowfundingowy, w którym każdy może się zarejestrować, stworzyć swój projekt, dokładnie go opisać i opublikować dla użytkowników. Jakie projekty mają największą szansę na finansowanie? Tu nie ma jednej złotej recepty. Aby trafić w gusta użytkowników – sponsorów, na pewno trzeba się wykazać oryginalnością. Tym bardziej, że z każdym miesiącem przybywa nowych projektów, z których olbrzymia ilość jest podobna do poprzednich.

W polskich warunkach, kickstater.com również doczekał się wielu ciekawych odpowiedników. Jednym z nich jest serwis zrzutka.pl. Każdy może w nim założyć własną zrzutkę, na którą ludzie będą wpłacać pieniądze. Obserwując dotychczasowe wrzutki, jednoznacznie można stwierdzić że najwięcej jest zrzutek charytatywnych. Jaka jest ich popularność? Duża – choć to zależy od konkretnej zrzutki i zaangażowania jej organizatorów w reklamę i propagowanie tej formy zbierania funduszy. Poza tym serwisem, można również skorzystać z kilku innych, działających na podobnych zasadach: wspieramto.pl, polakpotrafi.pl czy crowdcube.pl.

Możesz również polubić…