Luno — internetowy portfel do kryptowalut

[REKLAMA]

Za sprawą Bitcoina wiele mówi się w ostatnim czasie o kryptowalutach. Wprawdzie ostatnie tygodnie nie były dla tej cyfrowej waluty tak dobre, jak poprzednie lata, ale każdy, kto kilka lat temu zainwestował w Bitcoina, dziś nie ma powodów do narzekań, bo znacznie pomnożył swój kapitał Nic dziwnego, że wraz ze wzrostem popularności kryptowalut na rynku pojawiło się też wiele portfeli, gdzie można nimi handlować i je przechowywać. Jednym z nich jest Luno.

Portfel dla Bitcoina i Ethereum

Luno to portfel do zakupu i przechowywania walut cyfrowych, gdzie nabyć można nie tylko Bitcoina, ale również drugą coraz popularniejszą kryptowalutę, a więc Ethereum. Ta oczywiście nie może dziś być tak powszechna, jak sam Bitcoin, ale regularnie zyskuje na wartości i wydaje się, że to nie koniec. Wszak Bitcoin stawał się coraz droższy przez długie lata. Sukcesywnie w siłę rosnąć będzie pewnie także kryptowaluta Ethereum, która nie bez powodu przez specjalistów nazywana jest „bitcoinem 2.0”.

Sam portfel Luno powstał w roku 2013. Staż nie jest więc zbyt długi, ale najważniejsze, że tworzą go ludzie, którzy dobrze znają genezę i charakterystykę kryptowalut. O popularności tej platformy i jej zasięgu najlepiej świadczy fakt, że z Luno korzystają już klienci z 40 państw na całym świecie. Faktem, który dla zwykłego Kowalskiego przechowującego tam swoje kryptowaluty powinien być istotny, jest również prostota takiego portfela. Jego interfejs jest prosty, a więc z zakupem czy wysłaniem kryptowalut do znajomych poradzi sobie nawet laik. Ponadto nie bez znaczenia jest zastosowany tu najwyższy poziom ochrony. Tak w kontekście zakupu i przesyłania kryptowalut, jak i trzymania ich na swoim portfelu. Nie ma obaw o to, że kryptowaluty zostaną skradzione. Są one tu równie bezpieczne, a nawet i bezpieczniejsze niż pieniądze na koncie bankowym.

Jako że w dobie XXI wieku bardzo popularne są urządzenia mobilne, platforma Luno dostępna jest nie tylko na komputerach, ale także smartfonach czy tabletach, które użytkownik zawsze ma pod ręką. W każdej chwili można zalogować się na konto i przeprowadzić transakcję. Zakupu kryptowalut Bitcoin i Ethereum dokonuje się bowiem bezpośrednio ze swojego konta, najpierw zasilając je przelewem bankowym lub też kartą kredytową. Szybko, prosto i przyjemnie — tak można opisać przeprowadzane tu transakcje.

Edukacja o kryptowalutach

Czy kryptowaluty są pieniędzmi na miarę przyszłości? W zasadzie jest to niepodważalne. Żaden pojedynczy podmiot ich nie kontroluje, co zapewnia użytkownikom przejrzystość i przywraca kontrolę nad pieniędzmi. Nic dziwnego, że coraz więcej ludzi inwestuje swoje oszczędności właśnie w kryptowaluty.

Szansę taką daje także Luno, choć poza tym, że jest to bezpieczny i funkcjonalny portfel walut cyfrowych, to znaleźć można tu wiele praktycznych materiałów o Bitcoinie i Ethereum. Jest to o tyle ważne, że dzięki merytorycznym artykułom, czytelnym infografikom czy innym materiałom użytkownicy Luno mogą dokładniej poznać charakterystykę kryptowalut, a także jako pierwsi dotrzeć do dotyczących cyfrowych walut prognoz.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Ola pisze:

    Kryptowaluty to temat ciekawy, chociaż sama wciąż mam opory, żeby się w to wciągnąć. Jakoś nie przemawia to do mnie w stu procentach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *