Gdzie można kupić reprodukcje dzieł znanych malarzy?

[REKLAMA]

Oczywiście mało kogo stać na to, aby zakupić do mieszkania oryginalne dzieło Pabla Picassa, Gustawa Klimta czy Alfonsa Muchy. Jednocześnie to jednak ich obrazy znane są na całym świecie i wzbudzają najwięcej emocji. Są również arcydziełami pod względem technicznym. Jak zatem wejść w ich posiadanie, nie wydając przy tym majątku? Czy to jest w ogóle możliwe?

Reprodukcje nie takie złe

Okazuje się, że doskonałym pomysłem może być zakup reprodukcji ulubionego obrazu. W wielu galeriach, zarówno internetowych (np. w popularnym sklepie www.foteks.pl), jak i stacjonarnych znaleźć można doskonałej jakości repliki najbardziej znanych dzieł na świecie.

Oczywiście wiadomo, że każda, nawet najlepsza reprodukcja, jest tylko kopią i nie posiada sama w sobie wartości kulturowej czy pieniężnej, ale to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą obcować na co dzień z ulubionymi obrazami.

Techniki reprodukcji – jaką wybrać?

Nie wszyscy wiedzą o tym, że istnieje wiele technik reprodukcji dzieł plastycznych. Najpopularniejsze z nich to odbitki na papierze i papierze fotograficznym odbitki na papierze i folii z warstwą samoprzylepną oraz odbitki na płótnie (tzw. obrazy drukowane).

Rozmiary plakatów czy pocztówek są niewielkie. Można je więc bez problemu nakleić na ścianie czy oprawić w antyramę i powiesić w wybranym miejscu. Jednak już podczas zakupu reprodukcji obrazu warto postawić na coś, co najlepiej odda kunszt danego artysty. W tym przypadku zdecydowanie najlepiej sprawdzają się obrazy drukowane.

Niczym oryginał

Obecnie technologia druku cyfrowego jest tak rozwinięta, że przy jej pomocy można wydrukować wybrany obraz na prawdziwym płótnie canvas, które przypomina oryginał pod względem zarówno wykorzystanych barw, jak i zastosowanego światłocienia czy pociągnięć pędzla.

Reprodukcje współczesnych artystów

Ciekawą opcją są też reprodukcje dzieł współczesnych artystów. Jedną z wiodących platform oferujących tego typu wydruki jest GURUPA – są tam prace ponad 100 artystów operujących różnorodnymi technikami, a do każdego wydruku jest dołączony certyfikat z podpisem twórcy i hologram.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Ola pisze:

    Fajnie, że możemy mieć coś identycznego jak obraz jakiegoś mistrza. Oczywiście znacznie korzystniej :), super artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *