Wynajem długoterminowy

[REKLAMA]

Prowadzisz firmę i chciałbyś zmodyfikować flotę pojazdów? Jeśli tak, pierwszą rzeczą, która może ci przychodzić do głowy jest leasing. Czy jednak rzeczywiście jest to jedyna i najlepsza forma finansowania zakupu samochodów? Niekoniecznie. Od dwóch lat, coraz większą popularnością cieszy się wynajem długoterminowy. Czym się różni od leasingu?

Przede wszystkim liczbą formalności.

Przy wynajmie długoterminowym samochodu, nie ma konieczności badania zdolności finansowej firmy, która z takiej opcji chce skorzystać. Wynajem oferują zwykle wypożyczalnie samochodów, dostosowując wybór i wyposażenie samochodów do potrzeb swoich klientów.

Wynajem długoterminowy jest zawierany zwykle na czas nie dłuższy niż 2 lata. Leasing tymczasem jest zawierany maksymalnie na 5 lat. W przypadku wynajmu długoterminowego, nie ma również potrzeby dokonywania wpłaty własnej, jak również klient nie musi wykupować samochodu, jeśli tego nie chce. Po zakończonym okresie wynajmu, umowa się rozwiązuje, a pojazd trafia do floty wypożyczalni i jest oferowany na wynajem krótkoterminowy.

Wygoda rozliczeń. W odróżnieniu od leasingu, wynajem długoterminowy jest znacznie wygodniejszy w rozliczeniach. Otrzymujesz bowiem jedną fakturę, w którą wliczana jest nie tylko opłata za wynajem, ale również pozostałe koszta, związane z użytkowaniem pojazdu. Może to być koszt serwisowania samochodu, wymiana i zakup opon, a także mycie samochodu na myjni. Co to oznacza dla przedsiębiorcy? Między innymi to, że może odliczyć cały VAT od takiej faktury, a nie tylko 50 procent VAT, jak w przypadku mieszanego użytkowania samochodu w swojej firmie.

Możesz również polubić…