Jak wybrać najlepszy kredyt

[REKLAMA]

Wiele osób nie raz jeszcze będzie starało się o kredyt. Nie wiele osób jednak zna się na produktach bankowych. Jak więc wybrać najlepszy kredyt, kiedy tak na prawdę nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie?

Na rynku funkcjonuje wiele banków, które oferują różnorodne kredyty. Zwiększająca się świadomość klientów banku powoduje także, że każdy nasz wybór poprzedzony jest poszukiwaniami najlepszego rozwiązania. Do lamusa odchodzą sytuacje, w których decydowaliśmy się na wybór banku na podstawie tego, że z usług danego banku korzysta cała nasza rodzina czy zwyczajnie jest nam najbliżej do jego placówki. Jednak jak szukać najlepszego i najtańszego kredytu nie mając zbyt dużej wiedzy na ten temat?

Kalkulator kredytowy

Kiedy zdecydujemy się na kredyt w banku musimy zacząć od znalezienia odpowiedniego dla nas produktu. Jeśli na celowniku mamy kredyt gotówkowy opiewający na niewielkie kwoty najczęściej decydujemy się, że wszystko zrobimy sami. Jak w tej sytuacji wybrać najlepszy kredyt? W tym przypadku bardzo pomocne będzie wyszukanie kalkulatora kredytowego, których cała masa dostępna jest w sieci. Podając podstawowe parametry takie jak wysokość kredytu oraz okres kredytowania będziemy mogli porównać wybrane przez nas produkty. Jednak jak na tej podstawie określić, które rozwiązanie jest najkorzystniejsze? W przypadku kredytu gotówkowego w wysokości kilku tysięcy złotych najkorzystniejsze rozwiązanie to najzwyczajniej to najtańsze. W oparciu o wyniki podane przez kalkulator kredytowy bardzo łatwo stwierdzić, który kredyt jest najtańszy. Mianowicie, naszą uwagę powinniśmy skupić na wskaźniku RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Co do zasady, im niższy jest ten wskaźnik tym kredyt będzie tańszy. To bardzo prosty sposób na to aby wybrać najlepszy kredyt.

Profesjonalny pośrednik kredytowy

Sytuacja może nie być już taka prosta kiedy staramy się o kredyt na dużo większe kwoty. Wtedy nie tylko wskaźnik RRSO będzie miał znaczenie. Ważne będą dla nas także m.in. warunki ubezpieczenia kredytu czy usługi dodatkowe oferowane przez bank, takie jak np. wakacje kredytowe. To jak wybrać najlepszy kredyt nie jest już takie jednoznaczne. W przypadku gdy staramy się o wysoki kredyt warto skorzystać z pomocy profesjonalnych pośredników kredytowych. Wtedy będziemy mieli pewność, że wybieramy spośród wszelkich dostępnych na rynku opcji. Doradca po analizie naszej sytuacji finansowej będzie w stanie wybrać dla nas najkorzystniejsze rozwiązanie, a do tego przeprowadzi nas przez cały proces udzielania kredytu w banku. Profesjonalne firmy mają także możliwość prowadzenia negocjacji z osobą decyzyjną w banku, na co nie może pozwolić sobie osoba prywatna podczas wizyty w placówce. Kiedy nie poruszamy się biegle w dziedzinie bankowości, pomoc profesjonalnego pośrednika kredytowego jest najlepszym rozwiązaniem. W ten sposób będziemy mieli pewność, że wybierzemy najlepszy kredyt dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb.

Pomocy przy wyjściu z pętli długów, zwłaszcza w przypadku kredytów-chwilówek, warto szukać u profesjonalistów – tak, aby nie wpaść w kolejne trudne do spłaty zobowiązania. Wsparcia warto poszukać w warszawskiej firmie Habza Finanse, mającej również swoje oddziały w Bydgoszczy oraz Zwoleniu i świadczącej usługi na terenie całej Polski.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. kusy6 pisze:

    Interesujący artykuł, kalkulator kredytowy to początek. Niezbędna jest wizyta u doradcy kredytowego .

  2. kinga20 pisze:

    Słusznie, korzystanie z kalkulatora to całkowita podstawa przy porównywaniu ofert kredytowych różnych banków. Warto się dobrze rozejrzeć na rynku zanim zdecydujemy się na konkretną propozycję. 😉

  3. Korzystanie z kalkulatora to absolutna podstawa moim zdaniem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *