Kredyt celowy – czym jest?

[REKLAMA]

Żyjemy w czasach, w których coraz częściej brakuje nam pieniędzy na dodatkowe przyjemności czy nieprzewidziane wydatki. Często niestety nagła potrzeba, której koszty przerastają nasz domowy budżet, uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie. Awaria komputera, pralki czy zmywarki, może sprawić sporo kłopotów, dlatego w takich sytuacjach, coraz częściej prosimy o pomoc banki, korzystając z proponowanej przez nie oferty kredytowej.

Jednak kredyt celowy, wiąże się z większą ilością niezbędnych formalności. Będziemy bowiem musieli jasno i precyzyjnie określić co, od kogo i kiedy chcemy kupić za pożyczane nam pieniądze. Często może też zdarzyć się, że bank nie przekaże nam bezpośrednio gotówki, a wpłaci ją na konto usługodawcy lub przedsiębiorstwa, z którego oferty chcemy skorzystać.

Jeżeli jednak zaciągamy kredyt celowy, z którego pieniądze dostajemy do ręki, bardzo ważne jest, by pamiętać o zachowaniu paragonu, faktury lub innego dowodu zakupu czy zapłaty za usługę. Banki mogą bowiem wymagać potwierdzenia tego, na co przeznaczyliśmy pożyczone nam pieniądze.

Na co możemy przeznaczyć kredyt celowy?

W tym zakresie w zasadzie nie mamy ograniczeń – kredyt celowy, możemy przeznaczyć na dowolne dobro, tak materialne jak i edukacyjne czy rekreacyjne. Nie będzie bowiem problemu z uzyskanie kredytu celowego na sfinansowanie kursu języka czy wymarzonych rodzinnych wakacji. Kredyt celowy, może być pomocny także wtedy, gdy planujemy nieco większy zakup, jak np. samochód. Więcej informacji na ten temat znajdziesz pod adresem: http://direct.money.pl/kredytysamochodowe/.

Kredyt celowy – jakie ma wady?

Największą wadą tej formy kredytowania, wydają się niezbędne formalności. Będziemy musieli dokładnie wskazać cel zaciągania takiego kredytu, przez co w pewnym sensie tracimy naszą anonimowość.

Dlatego jeżeli potrzebujesz szybkiej gotówki,  bez konieczności wyjaśniania w placówkach banku, na co konkretnie i ile pieniędzy chcesz przeznaczyć – najlepszym rozwiązaniem będzie dla ciebie kredyt gotówkowy. Jest on oczywiście zdecydowanie droższy, jednak uzyskane z niego pieniądze otrzymasz na konto, a bank będzie zainteresowany jedynie regularnym spłacaniem ustalonych wcześniej rat.

Słowem podsumowania

Nie ma kredytu, który będzie idealny dla każdego. Banki mają różne procesy weryfikacji, przez co dwie różne osoby, mogą otrzymać ten sam kredyt na różnych warunkach. Dlatego zanim zdecydujemy się na podpisanie konkretnej umowy, powinniśmy dokładnie przeanalizować oferty w innych bankach, a także określić swoje potrzeby. Dzięki takiemu działaniu, z pewnością uda wam się znaleźć tani i dopasowany do waszych potrzeb kredyt.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *