Jesteś rodzicem licealisty i chcesz, by po rozpoczęciu studiów dostał pieniądze na start? Sprawdź, czy warto założyć mu lokatę

[REKLAMA]

Jesteś rodzicem nastolatka? Chcesz zapewnić swojemu dziecku doskonały start w dorosłość? Już dziś zacznij oszczędzać na jego przyszłość.
Dzięki zgromadzonemu przez Ciebie kapitałowi będzie mógł realizować swoje cele, ciesząc się finansowym bezpieczeństwem.
W dzisiejszym artykule sprawdzimy, czy dobrym pomysłem na oszczędzanie dla nastolatka okaże się założenie lokaty bankowej.

Oszczędzanie na przyszłość dziecka jest jednym z celów, jakie stawiają przed sobą rodzice. Zgromadzony przez lata kapitał to najlepsza inwestycja i jeden z najlepszych prezentów, jakie mogą ofiarować ukochanemu synowi lub córce.

Pieniądze na opłacenie prestiżowego kierunku studiów, zakup pierwszego M czy „rozkręcenie” wymarzonej działalności gospodarczej to nieocenione wsparcie w drodze do osiągnięcia pełnej samodzielności finansowej.

Finansowe bezpieczeństwo u progu dorosłości

Nie ulega wątpliwościom, że taki bonus może mieć kluczowe znaczenie dla dalszej przyszłości młodego człowieka. Świadomość finansowego bezpieczeństwa pozwoli mu skupić się na najważniejszych wyzwaniach i celach, eliminując konieczność „walki o byt”.

Nie da się ukryć bowiem, że otrzymanie intratnej posady zaraz po zakończeniu studiów często graniczy z cudem. A utrzymanie się w wielkim mieście – bez finansowego wsparcia rodziców – często jest przeszkodą nie do pokonania.

Jak oszczędzać na przyszłość dziecka?

Pierwszą zasadą efektywnego oszczędzania jest regularność. Jeśli w każdym miesiącu będziesz odkładać na przyszłość swojego dziecka kilkadziesiąt lub kilkaset złotych, po kilkunastu lub kilkudziesięciu latach zapewnisz mu naprawdę pokaźny zastrzyk gotówki.

Równie ważne jest, aby zgromadzone oszczędności nie były wykorzystywane do innych celów, np. finansowania nieplanowanych wydatków czy łatania dziur w domowym budżecie.

money-1974695_1920

Gdzie lokować pieniądze?

Oszczędzając pieniądze na przyszłość dziecka, wybierz narzędzie, które oprócz wypracowania zysku zapewni całkowitą i pewną ochronę kapitału.

Pamiętaj, że oszczędzając w długofalowej perspektywie masz szansę wypracować imponujące zyski bez konieczności ryzykowania utraty zgromadzonych środków.

Nie musisz więc korzystać z produktów bankowych, obarczonych wysokim ryzykiem.

Jeśli chcesz połączyć bezpieczeństwo kapitału ze stabilnym zyskiem, wybierz lokatę bankową.

Dlaczego lokata bankowa?

Lokata jest produktem bankowym, służącym lokowaniu oszczędności w celu ich pomnażania.

Zakładając lokatę bankową, „zamrażasz” pieniądze na czas trwania umowy z bankiem.

Jeśli wypłacisz środki wcześniej, stracisz wszystkie wypracowane odsetki.

Taka perspektywa jest zazwyczaj skuteczną motywacją do zostawienia lokaty „w spokoju”.

Taki sposób oszczędzania gwarantuje również całkowite bezpieczeństwo zgromadzonych środków. Lokując pieniądze na lokacie możesz być pewien, że wypracują realny, określony z góry zysk.

A może lokata odnawialna?

Najpopularniejsze lokaty  zawiera się na okres 3, 6, 9 lub 12 miesięcy.

Warto wiedzieć jednak, że taki depozyt może mieć charakter odnawialny. Oznacza to, że po zakończeniu okresu trwania, ulega automatycznemu przedłużeniu. W ten sposób zgromadzone na lokacie środki mogą pracować na siebie nawet przez kilka lub kilkadziesiąt lat.

Decydując się na lokatę odnawialną, koniecznie sprawdź ile wyniesie jej oprocentowanie w kolejnym okresie. Czasem jest ono tak niewielkie, że lepszym rozwiązaniem okaże się zdeponowanie pieniędzy w innym banku.

Lokata bankowa – sposób na stabilny zysk

Choć oprocentowanie lokat bankowych nie jest zazwyczaj imponujące, zgromadzone na nich środki nie tylko nie tracą na wartości, ale dodatkowo – same na siebie zarabiają.

Lokata bankowa będzie więc zawsze bardziej opłacalna  niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie lub na nieoprocentowanym rachunku bankowym.

Wypracowanie zysku na lokacie bankowej doskonale ilustruje znane porzekadło „ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka”.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *