Dlaczego warto spróbować unieważnić kredyt we frankach w banku?

[REKLAMA]

Kredyt we frankach to niezwykle kłopotliwa sprawa, która dotyczy wieluset tysięcy Polaków zachęcony kilkanaście lat temu niską wyceną obcej waluty i obietnicą malejących rat. Obietnice niestety nigdy się nie ziściły, a kredytobiorcom frankowym pozostają wciąż ogromne kwoty do spłaty. Na szczęście dla wszystkich załamanych swoją sytuacją materialną pojawiło się światełko w tunelu, w postaci szansy na unieważnienie kredytu frankowego. Dlaczego warto skupić się na tym rozwiązaniu i chociaż spróbować polepszyć swoją sytuację, korzystając z pomocy specjalistów? Podpowiadamy.

Wiele przypadków unieważnienia kredytu lub odfrankowania zobowiązania

Pierwszy i podstawowy powód, dla którego warto zająć się tematem unieważnienia kredytu frankowego to fakt, że już teraz wiele osób pozbyło się tego nieuczciwego balastu w postaci zawyżonych kwot miesięcznej raty. W zależności od specyfiki konkretnej sprawy i konstrukcji umowy kredytowej bank wydaje różnego rodzaju rozstrzygnięcia.

W wielu przypadkach umowa kredytu jest unieważniana. W takim scenariuszu bank oddaje wszystkie wpłacone przez niego środki, a kredytobiorca zwraca do banku kwotę wypłaconego kredytu. W tej sytuacji kredytobiorca pozostaje właścicielem nieruchomości. To niezwykle atrakcyjna perspektywa, której doświadcza coraz większa liczba frankowiczów. Jeśli w przypadku naszej umowy zachodzi, chociażby cień podejrzenia, że wynik sporu sądowego będzie dla nas korzystny, powinniśmy zdecydowanie skupić się na takim rozwiązaniu.

Korzyści finansowe oraz zdrowotne

Każdy frankowicz doskonale wie, jak sytuacja materialna może z dnia na dzień zmienić się na niekorzyść z powodu niezależnych od nas czynników. Doskonałym przykładem tego jest właśnie kredyt hipoteczny denominowany we frankach szwajcarskich. Potencjalna walka o unieważnienie kredytu we frankach daje nam ogromną korzyść finansową.

W przypadku wygranego starcia możemy liczyć na obniżenie salda kredytu, a w nielicznych przypadkach nawet na jego wyzerowanie. Nasza nieruchomość będzie wolna od obciążeń, a bank zwróci nam wartość odsetek i nielegalnych waloryzacji z ostatnich 10 lat, co w wielu przypadkach będzie oznaczało potężny zastrzyk gotówki. Nie zapominajmy także o spokoju ducha.

Wielu frankowiczów miesiąc w miesiąc zastanawiało się, w jaki sposób uda się doprowadzić miesięczny budżet domowy do porządku po utracie znacznej części środków kosztem miesięcznej raty kredytu. Po korzystnym wyniku sporu sądowego takie problemy i troski odejdą w zapomnienie, a my z powodzeniem będziemy mogli skupić się jedynie na przyszłości i nowych planach.

Zadbaj o swoje finanse z profesjonalistami

Niechęć do rozpoczynania sporu z bankiem wydaje się oczywista i powszechna. To w końcu instytucja, która w swoich szeregach ma całą armię prawników. Dlatego samodzielna batalia często może skończyć się, zanim na dobre się zacznie. Dobrą praktyką jest wykorzystać wiedzę i doświadczenie kancelarii prawniczych, które specjalizują się w sporach związanych z kredytami frankowymi. W taki sposób zadbamy o swoje finanse i z pomocą profesjonalistów ułatwimy sobie drogę do wolności finansowej.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z kancelariafrankowicza.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *