W jaki sposób wykonać przelew ekspresowy?

[REKLAMA]

Płatności online są coraz bardziej popularne. Mało kto wykonuje tradycyjne przelewy w placówkach bankowych. Wszystko to sprawia, że w temacie internetowych płatności banki wyszły naprzeciw oczekiwaniom konsumentów. Oferują już nie tylko tradycyjne przelewy, ale również przelewy ekspresowe, dzięki którym, środki z konta od razu przekazywane są na wskazane konto odbiorcy, nawet w innym banku.

Zalety przelewów ekspresowych

Korzystanie z możliwości wykonania przelewów ekspresowych jest zdecydowanym udogodnieniem dla przedsiębiorców. Oczywiście, dla innych użytkowników, korzystanie z przelewów ekspresowych, chociażby za pomocą serwisu bluemedia.pl, jest również bardzo korzystne. Natychmiastowe opłacenie wszelkich transakcji internetowych, zakupów, rachunków daje pewność, że nawet wykonując płatność w ostatecznym terminie, odbiorca otrzyma ją na czas. Istnieje możliwość otrzymania potwierdzenia wykonania usługi na konto mailowe. Bardzo ważny jest również fakt, że przelewy takie ograniczone są kwotami, najczęściej odgórnie ustalonymi przez bank. Warto wspomnieć, że decydując się na skorzystanie z przelewów natychmiastowych, wykonywane są dwa błyskawiczne przelewy wewnątrz bankowe, zamiast jednego przelewu międzybankowego. Takie rozwiązanie omija bankowe sesje przychodzące i wychodzące, wydłużające czas realizacji przelewu. Sam proces przelewu polega na tym, że jest on od razu księgowany na specjalnym koncie operacyjnym banku. Następnie, bank przekazuje dane odbiorcy przelewu do operatora usługi – wspomnianej wcześniej firmy BlueMedia. Przelew do odbiorcy wykonywany jest za pomocą rachunku operacyjnego banku odbiorcy, bądź rachunku operatora przelewu, bezpośrednio na konto odbiorcy.

Czy przelewy ekspresowe są trudne?

Przelewy ekspresowe to szybka usługa, z którą każdy z nas bez większego problemu, powinien sobie poradzić. Wystarczy jedynie zaznaczyć rodzaj operacji finansowej, jaką chcemy wykonać wraz ze wskazaniem numeru rachunku i danych odbiorcy. Reszta dzieje się już sama – pomiędzy serwisem płatniczym,a instytucją bankową. Jest to najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zdarza się zapomnieć o ważnych, terminowych płatnościach, ale też w przypadku przedsiębiorców, którzy muszą dokonywać szybkich transakcji handlowych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *