Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

[REKLAMA]

Czy możliwym dziś jest jeszcze otrzymanie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego? Do niedawna wynosił on 5 % wartości kredytu, już niedługo może wynosić nawet 15 %, a docelowo 20%. Do 2014 roku kredyty hipoteczne bez wkładu własnego były dostępne bez problemu, ale przez rekomendację KNF to się zmieniło. Czy w takim razie są jeszcze jakieś szanse na otrzymanie kredytu hipotecznego bez wkładu własnego?

Mieszkania dla Młodych

Jedną z pierwszych opcji, dzięki której może nam się udać zakup mieszkania bez wkładu własnego jest program Mieszkanie dla Młodych. Kredytobiorca otrzymuje dofinansowanie kredytu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pamiętaj jednak, że program nie jest dla wszystkich, abyś mógł z niego skorzystać zarówno Ty, jak i nieruchomość musicie spełniać odpowiednie kryteria. Jeśli chodzi o nieruchomość to co kwartał zmienia się maksymalne limity ceny mieszkania za m2. Czyli w przypadku droższego mieszkania nie otrzymamy dofinansowania. Twoja osoba musi również spełniać odpowiednie warunki: nie możesz przekraczać 35 lat. Najwięcej skorzystają osoby wychowujące trójkę dzieci, które w Warszawie mogą liczyć na ponad stutysięczne dofinansowanie.

Dodatkowe nieruchomość jako wkład własny

Zabezpieczenie w postaci innej nieruchomości spowoduje większe zaufanie banku, gdzie dodatkowa nieruchomość będzie stanowiła wkład własny, dzięki czemu nie mamy obowiązku wpłaty wkładu własnego w postaci gotówki. Co ciekawe nieruchomość nie musi być nasza, może należeć do kogoś z bliskiej rodziny.

architecture-1836070_960_720

Wykonanie części prac

Przykładowo otrzymaliście działkę w darowiźnie i wybudowaliście na niej dom w stanie surowym, korzystając ze środków własnych. W takim wypadku to, co już macie bank może przyjąć jako wasz wkład własny do kredytu.

Różnica między wartością transakcji, a realną wartością nieruchomości

W przypadku kiedy wartość waszej transakcji jest niższa niż realna wartość nieruchomości, a ktoś wam sprzedaje nieruchomość w tej atrakcyjnej cenie, różnicę między tymi dwiema wartościami bank może potraktować jako wkład własny.

Inne cele niż kupno domu

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego otrzymamy również, kiedy jego cel to remont mieszkaniowy i wszelkie prace z nim związane czy spłatę zobowiązań zaciągniętych na te cele.

Poza tymi kilkoma wyjątkami wkład własny jest wymagany przez banki i ciągle rośnie, docelowo do 20 %. Pamiętajmy jednak, że nie musimy go wnosić w postaci gotówki, mogą to być również nieruchomości, działki oraz inne wartości. Przed przystąpieniem do wzięcia kredytu na tak długie lata sprawdź przede wszystkim oferty dostępne na rynku i dopiero wtedy zdecyduj się na najlepsze dla Ciebie warunki (kredyty na mieszkanie w Direct Money).

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *