Na czym polega rezerwacja kursów walut?

[REKLAMA]

Każdego roku przybywa klientów kantorów internetowych, które stanowią ciekawą alternatywę dla standardowych placówek wymiany walut. Klienci kupujący w sieci płacą znacznie niższą marżę, mogą również zarezerwować najdogodniejszy kurs waluty.

Założenie konta

Polscy klienci mają do dyspozycji różne kantory online, a jedną z popularniejszych platform jest Trejdoo.com. Aby móc korzystać z tego typu portali, należy założyć konto osobiste, korzystając z gotowego formularza. Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Należy przygotować dokument tożsamości, wymagane jest bowiem wprowadzenie jego numeru. Klient platformy musi mieć również własne konto bankowe, z którego będzie zasilać swój portfel walutowy. Ta opcja jest wygodna nie tylko dla turystów; korzystają z niej głównie osoby, które muszą wymieniać pieniądze regularnie. Dlatego coraz więcej osób, które spłacają kredyt w obcej walucie lub zarabiają za granicą, rejestruje się na takich platformach.

Rezerwacja kursu walut

Duża popularność kantorów online, takich jak Trejdoo.com, rozpoczęła się kilka lat temu, po gwałtownym wzroście kursu franka szwajcarskiego. Osoby spłacające kredyt w tej walucie szukały sposobu, aby zminimalizować już i tak zbyt duże koszty. W kantorach internetowych, w przeciwieństwie do tych stacjonarnych czy bankowych, można zarezerwować kurs waluty. Cena, za jaką można nabyć np. euro, jest inna każdego dnia. W kantorach online, ze względu na inny spread, wahania są jeszcze większe, dlatego każdego dnia widzimy inną cenę. Jeśli ma się konto w kantorze online, widząc dobry kurs waluty, można go zarezerwować zamiast kupować. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nie mamy akurat odpowiedniej kwoty w portfelu. Należy pamiętać, że rezerwacja jest nieodwołalna. Kantor kupuje dla nas walutę i po prostu czeka na jej spłatę, a my możemy wybrać konkretny termin kupna. Taka opcja pozwala lepiej rozplanować wydatki, bez potrzeby uzależniania płynności finansowej od wahań kursów walut. Poza tym usługa w większości kantorów jest całkowicie bezpłatna.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *