Pożyczka przez Internet – dlaczego warto?

[REKLAMA]

Obecnie o pożyczkę możemy ubiegać się już nie tylko stacjonarnie w placówce banku czy firmy pożyczkowej. O wiele wygodniej jest to zrobić przez Internet. W tym wpisie przyjrzymy się największym zaletom pożyczki przez Internet, ponieważ niewątpliwie jest ich bardzo wiele.

Minimum formalności

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na fakt, że pożyczki online pobrać jest o wiele prościej, aniżeli ma to miejsce w przypadku kredytów bankowych. Najlepsze pożyczki przez Internet to minimum formalności, bez obowiązku dostarczania zbędnych dokumentów.

Wielokrotnie firmy pożyczkowe wymagają od nas wyłącznie dokumentu tożsamości, a więc potrzebny będzie dowód osobisty. Jeśli firma nie oferuje tzw. pożyczek na dowód, dodatkowo będziemy musieli dostarczyć jeszcze zaświadczenie o dochodach, czy częściej – wyciąg z rachunku bankowego.

Szybka weryfikacja i decyzja kredytowa

Minimum formalności to oczywiście tylko jedna z wielu zalet, jakie niosą w sobie pożyczki online. Mimo iż może wydawać się to dość trudne, na pewno plusem jest też szybka weryfikacja klienta. Najczęściej wykorzystuje się tutaj szybki przelew weryfikacyjny, a więc przelanie 1 grosza czy 1 złotówki na konto firmy ze swojego rachunku bankowego. Później przelane środki są zwracane klientowi. Przelew służy więc tylko weryfikacji danej osoby.

Oczywiście jest to tylko jedna z dostępnych metod weryfikacji, choć bardzo często wykorzystywana przez pozabankowe firmy pożyczkowe. Poza tym pożyczkodawca może żądać zalogowania się do bankowości internetowej swojego banku, kiedy firma pobiera dane z konta bankowego i historię operacji. W ten sposób pożyczkodawca jest w stanie stworzyć raport zdolności kredytowej, a przy tym oczywiście także zweryfikować dane klienta. Podkreślmy tutaj, że takie metody są w pełni bezpieczne, a narzędzia typu Kontomatik czy Instantor nie gromadzą danych osobowych klientów.

Kolejną zaletą jest szybka decyzja kredytowa. Bardzo często nie jest to już nawet czynnik ludzki. O wszystkim decydują skomplikowane algorytmy internetowe, które na podstawie wielu różnych czynników są w stanie ocenić, czy jest szansa na pożyczkę w parabanku.

Oczywiście czas, jaki firmy potrzebują na weryfikację i rozpatrzenie wniosku pożyczkowego, jest różny w zależności od pożyczkodawcy. Dlatego warto przejrzeć wcześniej ranking chwilówek online, aby znaleźć firmę, która robi to najsprawniej.

W końcu bardzo dużą zaletą jest fakt, że firma swoje środki przesyła na rachunek klienta w ciągu kilkunastu minut. Często na jego konto trafiają one już w przeciągu kwadransa.

Oszczędność czasu

Nie ulega więc wątpliwości, że pożyczki online to ogromna oszczędność czasu. Żeby zaciągnąć pożyczkę online, nawet nie musimy wychodzić z zacisza własnego mieszkania. Co więcej, często możemy tutaj liczyć nawet na lepsze warunki pożyczkowe, aniżeli ma to miejsce w banku.

Jednak i w tym przypadku trzeba przejrzeć ranking pożyczek ratalnych przez Internet. Lepsze warunki dają bowiem zwykle pierwsze pożyczki, które w wielu firmach są całkowicie bezpłatne. Oznacza to, że dla firmy pożyczkowej oddajemy tylko tyle, ile pożyczyliśmy, co jest naprawdę atrakcyjną ofertą.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. Diamentowa pisze:

    Pożyczkę przez Internet można wziąć też w banku w którym ma się konto. Nie trzeba od razu korzystać z chwilówki.

  2. concash pisze:

    Zdarzyło mi się już kilka razy wziąć pożyczkę przez internet i jestem zadowolony. Pieniądze pomogły mi w kryzysowej sytuacji, a problemów ze spłatą nie było. Wszystko zgodnie z podpisaną umową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *