Na co Polacy najczęściej biorą pożyczki?

[REKLAMA]

Jeszcze do niedawna Polacy brali pożyczki po to, żeby poradzić sobie z trudną sytuacją finansową. W tej chwili zaś wiele się na tym polu zmieniło. Teraz rodacy biorą zobowiązania finansowe głównie nie po to, żeby przeżyć i zapewnić sobie podstawowe warunki egzystencjonalne, ale po to, by móc spełniać swoje marzenia i rozwijać się.

Z jakich powodów Polacy biorą pożyczki?

Teraz pożyczki w instytucjach pozabankowych cieszą się największym uznaniem konsumentów, ponieważ wiedzą, że dzięki temu omijają wiele formalności, które miałyby miejsce przy załatwianiu pożyczki w banku. Mogą też liczyć na to, że pieniądze otrzymają od razu. Polacy coraz bardziej odpowiedzialnie podchodzą do pożyczania pieniędzy. Patrzą na to, jaka jest ich zdolność kredytowa, planują strategicznie, jakie kwoty mogą pożyczać, gdzie i przede wszystkim – na co je przeznaczać. Najczęstsze powody pobierania pożyczek to: remonty mieszkania, pomoc dla bliskich, wyjazdy zagraniczne, staże, wakacje, zakup samochodu lub mieszkania, czy inne dowolne cele, związane z życiem zawodowym lub prywatnym. Polacy coraz płynniej oceniają swoją płynność finansową. Dlatego, nawet wtedy, kiedy pożyczają pieniądze ze względu na trudną sytuację finansową to są w stanie spłacać owe zobowiązania.

Gdzie najlepiej pożyczać pieniądze?

Polacy chętnie pożyczają pieniądze w „chwilówkach”, głównie za pośrednictwem Internetu. Coraz częściej decydują się także na to, żeby pożyczać pieniądze przez telefon. Cenią w tym rozwiązaniu to, że mają kontakt z doradcą firmy takiej jak kredytok.pl, gdzie wcześniej rejestrują się na wspomnianej stronie należącej do KredytOK, a później czekają tylko chwilę na rozmowę telefoniczną z przedstawicielem firmy. Podczas rozmowy telefonicznej ustalane są szczegóły związane z pożyczką i termin spotkania. Wystarczy okazać dowód osobisty, by otrzymać pieniądze na dowolny cel. Polacy coraz świadomiej podchodzą do pobierania kredytów i dlatego też firmy je oferujące coraz bardziej podnoszą poziom udzielania takowych świadczeń.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Czacza pisze:

    Ja kiedyś wzięłam pożyczkę na wyjazd, no ale to najczęściej na pewno jest na takie niezapowiedziane wydatki, gdzie nagle się kończy kasa, brałam wtedy przez stronę internetową http://www.vivus.pl i aż sama się zdziwiłam że to tak mało czasu zajmuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *