Kredyty drożeją, więc jak wybrać najlepszy dostępny na rynku?

[REKLAMA]

Wiele osób korzysta z pomocy kredytowej. Nie ma się temu, co dziwić, bo wielu osobom zdarzają się przejściowe problemy finansowe. Niektórym zaś zdarzają się te poważne, a jeszcze innym ciężko byłoby spełnić swoje marzenia bez kredytu. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań kredytowych, ale każdy jest zainteresowany tym, aby wybrać najkorzystniejsze, zwłaszcza że kredyty drożeją. Na szczęście, jeśli dobrze przeanalizujemy dostępne opcje, istnieje spore prawdopodobieństwo znalezienia tej najwłaściwszej.

Czego tak naprawdę potrzebujesz?

Każdy, komu marzy się kredyt, powinien najpierw zastanowić się nad tym, jakie są właściwie jego potrzeby. Każdy z nas może mieć bowiem inne oczekiwania i jest to w pełni zrozumiałe. Wydaje się, że wiele osób zainteresowanych jest kredytem gotówkowym, który może jednak przybrać formę kredytu studenckiego bądź kredytu samochodowego. Musimy zastanowić się nad tym, jaka opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Jeżeli utknęliśmy w paśmie niekończących się zobowiązań, pomocą może okazać się dla nas kredyt konsolidacyjny.

Jeżeli zaś marzy nam się swoje własne mieszkanie lub dom, ale nie mamy wystarczających środków na ich kupno bądź budowę, powinniśmy zwrócić uwagę na kredyt hipoteczny. Każdy musi zdawać sobie jednak sprawę z tego, że do uzyskania kredytu hipotecznego, niezbędny jest nam wkład własny. Jeżeli go nie posiadamy, w zdecydowanej większości przypadków o kredycie hipotecznym możemy zapomnieć, zwłaszcza w dobie kryzysu.

Przejrzyj różne oferty

Jeżeli zależy nam na znalezieniu najkorzystniejszego dla nas rozwiązania kredytowego, musimy być przygotowani na przejrzenie dużej ilości ofert. Na pewno trzeba będzie zapoznać się z co najmniej kilkoma, jeżeli nie kilkunastoma. Jedynie wówczas będziemy mogli ocenić, która z nich jest najlepsza.

Trzeba mieć jednak świadomość tego, że nie wszystkie oferty będą w stu procentach spełniać nasze oczekiwania. Kto wie, może nawet nie trafimy na żadną taką propozycję. Najlepiej byłoby więc stawiać na oferty, które przynajmniej w części spełniają nasze oczekiwania. Pamiętajmy o ocenie najważniejszych parametrów, takich jak, chociażby całkowity koszt kredytu. Warto także zapoznać się z opiniami na temat poszczególnych banków.

Skorzystaj z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego

Nie każdy potrafi umiejętnie oceniać oferty kredytowe. Wydaje się więc, że całkiem trafionym pomysłem może być skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Warunek jest jednak jeden: musi być on odpowiednio doświadczony. Warto więc przejrzeć oferty poszczególnych doradców, aby poznać ich wiedzę oraz rzecz jasna doświadczenie. Nie należy także zapominać o przygotowaniu się do spotkania.

Doradca przedstawi nam oferty i omówi ich najważniejsze parametry. To do nas będzie jednak należała decyzja dotycząca tego, jaką ofertę wybrać. Niestety, wybór może być naprawdę trudny. Pamiętajmy również o tym, że żaden doradca kredytowy nie ma wpływu na to, czy bank udzieli nam zgody na kredyt. Musimy więc liczyć się z ewentualną odmową.

Artykuł napisany we współpracy z intuum.pl/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *