Ubezpieczenie mieszkania

[REKLAMA]

Mieszkanie – dla wielu osób największe osiągnięcie całego życia. Kosztując tak wiele pieniędzy i wyrzeczeń, aż trudno odmówić sobie spokoju ducha i nie ubezpieczyć go. Jakie powinno być ubezpieczenie naszej nieruchomości? Przedstawiamy kilka ważnych informacji, które mogą Wam pomóc w znalezieniu najlepszej oferty ubezpieczenia swojego mieszkania.

Mieszkanie, a kredyt – jeśli na mieszkanie został zaciągnięty kredyt hipoteczny, to jego ubezpieczenie jest jednym z warunków, stawianych przez bank. Możesz skorzystać zarówno z oferty ubezpieczenia, przygotowanej przez bank, jak również samodzielnie poszukać firmy, w której mieszkanie zostanie ubezpieczone. Pamiętaj jednak o tym, że w tym drugim przypadku konieczne będzie dostarczenie do banku cesji ubezpieczenia.

Zakres ubezpieczenia – w zakres ubezpieczenia nieruchomości wchodzi kilka rzeczy. Pierwsza z nich to elementy stałe konstrukcji budynku. Składają się na nie ściany, strop, dach, okna, drzwi – a więc wszystko, co tworzy obiekt, jednak bez jego wyposażenia. Kolejny zakres to wyposażenie budynku lub mieszkania. Do tego zakresu zaliczają się meble, sprzęty AGD i RTV, a także wykończenie podłóg, ścian itp. Zadeklarowana przez ciebie suma powinna być na tyle wysoka, aby mogła pozwolić na ponowne odtworzenie mieszkania, gdyby uległo zniszczeniu.

W jakich okolicznościach ubezpieczenie zostanie uruchomione? Określają to ogólne warunki współpracy. Najczęściej obligatoryjnym powodem do tego, aby odszkodowanie było wypłacone jest pożar mieszkania, zalanie lub rabunek – jeśli taka opcja została wykupiona.

Możesz również polubić…