Jak wyłączyć płatności zbliżeniowe na karcie

[REKLAMA]

Popularność płacenia kartą bez zbliżeniowo rośnie z roku na rok. Trzeba przyznać, że jest to bardzo wygodna forma płatności, zdecydowanie ułatwiająca życie milionom osób. Mimo wszystko, w dalszym ciągu istnieje ewidentne zagrożenie tym, że można zostać w ten sposób okradzionym. W prawdziwe na niewielkie sumy, ale każda kradzież boli. Sposobem, aby się przed tym chronić, jest wyłącznie funkcji płatności zbliżeniowych na swojej karcie. Jak tego dokonać?

Zadzwoń na infolinię swojego banku i połącz się z działem kart płatniczych
Przejdź cały proces weryfikacji swojej tożsamości
Poproś o wyłącznie funkcji zbliżeniowych na karcie, której numer podasz konsultantowi

Musisz wiedzieć, że jest to jedyna możliwość wyłączenia płatności zbliżeniowych. Nie można tego dokonać z poziomu systemu transakcji internetowych, ani wysyłając sms z komendą. Aby dyspozycja weszła w życie, konieczne będzie wykonanie jeszcze jednej operacji tą kartą, dla której zmiany mają być wprowadzone. Operacja ta może być wybraniem gotówki z bankomatu lub płatnością. Chodzi o to, aby użyć karty i autoryzować operację podając PIN. Od tego momentu będziesz mógł się cieszyć kartą płatniczą, którą można płacić wyłącznie tradycyjnie, potwierdzając to pinem.

Opcja wyłączenia płatności zbliżeniowych jest szczególnie ważna dla osób, które boją się kradzieży przez kieszonkowców. Jeśli nie będziesz miał przy sobie zapisanego numeru PIN i nie będzie on standardową kombinacją cyfr, szanse jego odgadnięcia przy 3 próbach są bliskie zeru.

Możesz również polubić…