Najlepsze konta osobiste przez Internet – gdzie szukać?

[REKLAMA]

Jak nie trudno się domyślić ROR, czyli rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy jest najpopularniejszym produktem bankowym. Obecnie w Polsce przekroczyliśmy już jedno konto na mieszkańca i to nawet z zaliczeniem dzieci. Nic w tym dziwnego, bo trudno dziś wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez rachunku bankowego. Pytanie – jak wybrać najlepsze konto osobiste i czy zawsze jest ono darmowe?

Konto osobiste na miarę własnych potrzeb

W związku z tym, że konta osobiste są dziś tak bardzo popularne, oczywiste jest, że taki produkt znajdziemy w każdym banku. Najważniejsze, aby znaleźć konto optymalne do swoich potrzeb, które pozwoli na najlepszych warunkach gromadzić środki, zlecać przelewy internetowe, płacić kartą i wypłacać gotówkę z bankomatów.

Niestety, w gąszczu takich produktów bankowych łatwo jest się pogubić. Zwłaszcza że większość z nas nie czyta dokładnie warunków umowy, ale zwraca uwagę na czynniki, które może i są atrakcyjne, ale tylko po spełnieniu pewnych warunków. Dlatego na pewno warto skorzystać z odpowiednich narzędzi. Zwłaszcza że podobnie jak i założenie konta, znajdziemy je dziś w Internecie. Do takich zaliczyć należy ranking kont osobistych online. Oczywiście nie oznacza to, że najlepsze konto w rankingu będzie optymalne również dla nas, ale z pewnością znajdziemy coś dla siebie wśród kilku najlepszych tego typu produktów w rankingu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta w banku?

W związku z tym, że kont na rynku jest bardzo wiele, zwróćmy uwagę na najważniejsze czynniki, na jakie trzeba spojrzeć przed jego wyborem. Tych jest dość sporo i jak wspomnieliśmy wyżej, bardzo wiele zależy od naszych preferencji. My zwracamy uwagę na kilka różnych czynników, a wśród nich opłaty, prowizje, dodatkowe usługi, promocje czy oprocentowanie.

Pamiętajmy, że obecnie stopy procentowe są bardzo niskie, co oznacza, że konta oszczędnościowe przy rachunkach bankowych dają bardzo niewielkie zyski. Wręcz przeciwnie – powodują one straty, jeśli weźmiemy pod uwagę szybko rosnącą inflację. Zwłaszcza że wiele banków podnosi opłaty za prowadzenie rachunków. Przede wszystkim dotyczy do prowadzenia konta, ale też korzystania z karty i wypłat gotówki z bankomatów. Oczywiście najlepsze jest darmowe konto osobiste, aczkolwiek pamiętajmy, że brak opłat może być uzależniony od różnych czynników (np. wysokość wpłat miesięcznych na rachunek, liczba lub suma transakcji kartą itp.).

Zwróćmy też uwagę na dostęp do środków na rachunku. Tutaj pod uwagę powinniśmy wziąć bankomaty. Pamiętajmy bowiem, że nie wszędzie wypłacimy gotówkę z bankomatu bez prowizji. Niekiedy muszą to być bankomaty określonych sieci.

W końcu spójrzmy też na promocje bankowe kont osobistych. W dobie dużej konkurencji banki walczą o klientów, dlatego mogą ich zachęcać do założenia konta z różnymi pakietami promocyjnymi. Najczęściej są to jakieś dodatkowe środki na rachunku bankowym, które niekiedy wynoszą nawet kilkaset złotych. Jednak mogą to być również zniżki na nagrody rzeczowe czy zwrot części środków za zakupy.

Na pewno ważne są też usługi dodatkowe, które sprawiają, że zyskujemy na komforcie korzystania z rachunku. Na pierwszym miejscu trzeba tutaj wymienić aplikację mobilną. Poza tym pomagają alternatywne metody płatności mobilnych, czyli BLIK oraz płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Widzimy więc, że jest wiele czynników, na jakie należy zwrócić uwagę podczas wyboru rachunku osobistego. Warto poświęcić temu nieco czasu i znaleźć rachunek dla siebie optymalny.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *