Nie pozwól by ktoś cię okradł.

[REKLAMA]

Przechowywanie dużej ilości gotówki w domu ma zarówno swoje zalety, jak i wady. Z jednej strony mamy do niej nieustanny dostęp i w nagłej sytuacji możemy użyć potrzebnej nam ilości. Z drugiej natomiast jesteśmy narażeni na potencjalną kradzież.

Jeśli więc decydujecie się na taki krok powinniście odpowiednio ją zabezpieczyć w wygodny i bezpieczny sposób. Jako element zabezpieczający nasze finanse idealnie sprawdzą się kasetki do przechowywania pieniędzy.

Produkt wielozadaniowy, ale czy dla każdego ?

Ich wygląd i gabaryty sprawiają, że możemy je ukryć praktycznie wszędzie, a dzięki licznym możliwością konstrukcyjnym da się je dostosować do indywidualnych potrzeb. Kluczem jest tutaj opieranie swojego zdania i wyborów na jakości kasetki, a nie cenie, jaką przyjdzie za nią zapłacić. Przed samym zakupem powinniśmy odpowiedzieć sobie jednak na kilka istotnych pytań, które znacząco wpływają na to, jaki produkt wybierzemy.

Wybór takiego schowka na pieniądze jest głównie podyktowany jego niewielkimi gabarytami. Sprawia to, że możemy go ukryć wszędzie zarówno w sypialni, jak i garażu, a on pozostaje niezauważony. Oczywiście nie musimy przechowywać w niej tylko pieniędzy, ale i inne drogocenne przedmioty. Bardzo często służą one w biurach jako miejsce na klucze czy poufne dane, które są potrzebne pod ręką. Niejednokrotnie takie kasetki służą również jako bezpieczny schowek dokumentów rodziny. Chodzi tutaj o paszporty czy karty kredytowe, które są bardzo ważnymi dokumentami a ich ochrona jest bardzo ważna.

Gdy już odpowiedziałeś sobie na pytanie, czy kasetka jest ci potrzebna, pora zastanowić się nad konkretnymi cechami danego produktu.
Oczywiście najważniejsze są tutaj zabezpieczenia. Kasetki wykonane są z blachy o różnych grubościach. Nie jest przez to zbyt ciężka, by można ją było wygodnie przenosić. Priorytetem jest tutaj uzyskanie trwałej konstrukcji, która sprosta uszkodzeniom mechanicznym. Jeśli chodzi o samą kolorystykę produkty, zazwyczaj jest to określony odcień farby nakładany proszkowo. Sama zewnętrzna konstrukcja kasetki jest przez to bardzo jednolita i nie różnią się one zbytnio między sobą. To, co natomiast oferują różni producenci to wyposażenie znajdujące się wewnątrz produktu. Producenci oferują bowiem różne wkłady do kasetek, które poprawiają ich funkcjonalność i praktyczne użytkowanie. Kluczem do sukcesu jest znalezienie złotego środka pomiędzy naszymi potrzebami a oferowanymi elementami. Czasem bywa tak, że wart kupić sam wkład oferowany przez innego sprzedawcę, ponieważ jest on bardziej praktyczny. Wszystko, zależy tutaj jednak od indywidualnych preferencji.

Cena nie gra roli.

Zamek to serce każdego schowka. To dzięki niemu nasze kosztowności pozostają zabezpieczone przed potencjalnymi złodziejami. Z tego powodu musi być to element wysokiej jakości, który jest odporny na manipulację z zewnątrz, ale i nie zacina się po pewnym czasie użytkowania. Zazwyczaj jest to jednak prosty zamek z kluczem. Na rynku są jednak modele, które posiadają zamki z szyfrem. Nie musimy pamiętać tutaj o posiadaniu klucza, jednak zapomnienie szyfru jest realną sytuacją. Najważniejsze jednak by był to zamek solidny, ponieważ jest to zabezpieczenie kasetki przed otwarciem.

Można śmiało powiedzieć, że są to wszystkie najważniejsze cechy, jakie należy brać pod uwagę przy zakupie kasetki na pieniądze. Powinniśmy jednak przed samym zakupem dokładnie zastanowić się, czy aby na pewno sprostają one naszym możliwością. Jeśli bowiem ktoś będzie chciał ją ukraść i po większych lub mniejszych wysiłkach dostanie się do zawartości. Gdy już jednak jesteśmy zdecydowani na zakup, wybierajmy wyłącznie najlepszej jakości produkty, nie będziemy wtedy zawiedzeni niską jakością wykonania oraz słabymi zabezpieczeniami.

Autor
Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem internetowym www.sejfexpert.pl – oferującym szeroki wybór sejfów, kas oraz szaf pancernych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *