Kredyt na 40 tysięcy

[REKLAMA]

W bankach coraz trudniej jest uzyskać duży kredyt. Niestety z roku na rok powiększa się grono nierzetelnych klientów przez co banki muszą jeszcze bardziej dokładnie weryfikować potencjalnych kredytobiorców. Wiele osób też woli małe kwoty pożyczać w parabankach, ponieważ dają one możliwość otrzymania pierwszej pożyczki za darmo. Jednakże jeśli zaistnieje konieczność pożyczenia wysokiej kwoty jak 40 tysięcy złotych to wszyscy najpierw sprawdzą oferty bankowe.

Koszty kredytu na 40 tysięcy

Trzeba jasno powiedzieć, że każda osoba może mieć inaczej wyliczone koszty kredytu. Zależy to między innymi od tego czy dana osoba jest stałym czy nowym klientem banku, jakie ma dochody, a co za tym idzie jaką ma zdolność kredytową, a także czy ma dobry scoring w BIK. Przy kredycie na kwotę 40 tysięcy złotych może być też potrzebny żyrant, czyli osoba dodatkowo gwarantująca swoimi dochodami, że spłacimy taki kredyt na czas. To także zmienia warunki umowy, a także koszty jakie mogą być dodane do kwoty kapitału kredytu.

Chcąc otrzymać konkretne oferty warto sprawdzić kredyt na 40 tysięcy złotych na tej stronie https://www.bancovo.pl/landing/kredyt-na-40-tysiecy/. Po wypełnieniu wniosku nie otrzymamy tylko ogólnych informacji, ale konkretne wyliczenie, który można się potem sugerować wybierając jedną ofertę, z jakiej skorzystamy.

Można jednak powiedzieć, że ogólnie pożyczając 40 tysięcy złotych na 5 lat co miesiąc do spłaty będzie około 935 złotych. Oznacza to, że aby dostać taki kredyt trzeba zarabiać zdecydowanie więcej niż ustawowa pensja minimalna, ponieważ banki nadal bazują na założeniu, że rata kredytu może stanowić maksymalnie połowę pozostałych wolnych środków kredytobiorcy.

Kto ma szansę na taki kredyt?

Nie da się ukryć, że albo trzeba zarabiać średnią krajową, albo taki kredyt rozłożyć na więcej niż 60 rat, aby kwotę jednej raty obniżyć, a przez co sprawić, że będzie bardziej przyjazna do spłaty i nie nadwyręży domowego budżetu. Bank nie dba o nasz budżet, ale dba o to, aby kredytobiorca miał z czego płacić, ponieważ udzielenie kredytu to dochód dla banku. Dlatego też osoby z niską zdolnością kredytową na przykład niską pensją lub wieloma zobowiązaniami finansowymi nie dostaną takiego kredytu.

Konieczne jest też posiadanie dobrej historii kredytowej. Jednak oznacza to nie tylko brak negatywnych wpisów i długów, ale też posiadanie pozytywnych wpisów, które pokazują, że kredytobiorca jest rzetelny i spłaca zobowiązania w terminie. Osoby, które nigdy nie brały kredytu mogą mieć problem z uzyskaniem go na tak wysoką kwotę.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. KK pisze:

    Przydatne informacje. Już skorzystałem z linku. Dziękuję.

  2. Po tak wysoki kredyt to jedynie w banku, ponieważ w przypadku pożyczek pozabankowych, koszty mogą sięgnąć kolosalnych wysokości.

  3. Eryk pisze:

    ciekawy wpis, właśnie żebym ja mógł wziąć kredyt potrzebuje poręczyciela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *