Czym jest pożyczka pod zastaw?

[REKLAMA]

Nie każdy z nas ma na koncie odłożoną sumę na nagłe wydatki. W takiej sytuacji często sięgamy po pożyczki, z którymi możemy sfinansować praktycznie wszystko. Do wyboru mamy obecnie wiele ich typów, a wśród nich pożyczki pod zastaw. Czym są tego rodzaju pożyczki i kiedy warto je wziąć?

Pożyczki gotówkowe w banku, pożyczki pozabankowe, pożyczki społecznościowe, w końcu pożyczki pod zastaw – pieniądze możemy pożyczyć od różnych instytucji i osób. Nie zawsze jednak możemy skorzystać z każdej z tych opcji, ponieważ musimy spełnić wtedy określone wymagania. Przykładowo pożyczki społecznościowe są łatwo dostępne, ale nie są błyskawiczne, z kolei pożyczki gotówkowe w banku wymagają posiadania odpowiedniej zdolności kredytowej.

Pożyczki pod zastaw to interesująca propozycja dla tych osób, które potrzebują pieniędzy w wyższej sumie, lub też wtedy, gdy nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej. Pożyczki te udzielane są zarówno przez banki, jak i instytucje pozabankowe, w tym też przez lombardy.

kasa

Banki oferują klientom pożyczki pod zastaw jako pożyczki hipoteczne – najczęściej są one zaciągane na kupno mieszkania lub na wybudowanie domu, ale również posiadane nieruchomości, ponieważ to one są wtedy przedmiotem zastawu, mogą być podstawą do uzyskania pieniędzy na inne cele, na przykład na remont czy przeprowadzenie inwestycji w biznesie.

Z kolei pozabankowe pożyczki pod zastaw to propozycja przeznaczona dla tych, który nie mają odpowiedniej zdolności kredytowej, ale posiadają określone mienie. Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek pod zastaw nieruchomości i ruchomości, w tym mieszkań, domów, lokali, działek, samochodów, motocykli. W przypadku ruchomości drobnych można skorzystać też z pożyczek w lombardach – wtedy oddaje się przedmiot pod zastaw, na przykład biżuterię, sprzęt RTV, smartfon, zegarek. Aby go odzyskać, trzeba spłacić zadłużenie.

Warto pamiętać też o tym, że często zamiast pożyczki pod zastaw można wziąć chwilówkę, na przykład w GetBucks.com. Wtedy bez potrzeby zastawu można otrzymać pieniądze na dowolny cel. Z GetBucks.com to naprawdę proste!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *