Czy można posiadać tylko jedno konto bankowe do wymiany walut przez internet?

[REKLAMA]

Wymiana walut w większości banków i kantorów stacjonarnych kojarzy się z koniecznością posiadania oddzielnego konta dla każdej z walut. Każde z nich trzeba też samodzielnie zakładać w oddziale, płacić za ich utrzymanie… A gdyby tak mieć dostęp do kilku kont bankowych w różnych walutach?

Większość z nas ma konta w banku. Według danych NBP z 2015 roku 77% obywateli naszego kraju ma więcej niż jedno konto. Jednak tylko 18% z tych osób posiada konta walutowe.

Czy warto je zakładać? Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które często dokonują transakcji w walutach obcych lub wyjeżdżają za granicę. Jedną z wad kont walutowych jest jednak to, że większość banków w Polsce oferuje takie konta jedynie w 4 najpopularniejszych walutach – USD, EUR, GBP, CHF. W zależności od oferty bankowej, za ich utrzymanie ponosimy koszty. Dodatkowym minusem są opłaty za przelewy walutowe, najczęściej obliczane jako procent od wysokości przesyłanej kwoty

Jeżeli jednak nie posiadamy konta walutowego, możemy zapoznać się z ofertą Rkantor.com, który udostępnia praktyczne i wygodne rozwiązanie – Portfel Walutowy.

Dzięki portfelowi walutowemu nie trzeba posiadać konta walutowego w żadnym banku. Wystarczy dokonać rejestracji w serwisie, a każdy użytkownik kantoru dostaje swój własny Wirtualny Portfel, który umożliwia swobodne zarządzanie zgromadzonymi środkami w 5 najpopularniejszych walutach.

obraz

Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Posiadacz Portfela w kantorze Rkantor.com ma dostęp do konta i giełdy walut 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu oraz może realizować szybkie i bezpłatne przelewy walutowe do 14 banków. Przelewy w PLN zarówno do banków w Polsce, jak i za granicą są darmowe. Z kolei przelewy zagraniczne można wykonywać do 245 miejsc na świecie, stawki za nie są stałe i niezależne od wysokości przesyłanej kwoty (od 1 EUR do max. 15 zł).

Czasami jednak potrzebna jest gotówka. W takim przypadku Rkantor.com daje możliwość wypłaty PLN i euro bez karty w jednym z 6500 bankomatów sieci Euronet w całej Polsce, a także darmowej wypłaty jednej z 12 walut w jednym z 263 oddziałów Raiffeisen Polbank.

Po zarejestrowaniu się w kantorze Rkantor.com można bezproblemowo kupować i sprzedawać aż ponad 170 par walutowych bez konieczności zakładania oddzielnych rachunków na każdą walutę. Ograniczamy tym samym wszelką papirologię oraz opłaty za prowadzenie rachunków do absolutnego minimum.

Możesz również polubić…

2 komentarze

  1. biedronka1 pisze:

    Konta walutowe wciąż zyskują na popularności. Dobrym rozwiązaniem jest karta wielowalutowa, która może być podpięta jednocześnie do więcej niż jednego rachunku bankowego i obsługiwać płatności w złotych, euro, dolarach czy funtach.

  2. ekantor pisze:

    Dziękuję za ciekawy artykuł. Moim zdaniem, taki portfel jest bardzo fajną sprawą. Sam chyba zacznę korzystać z takiego rozwiązania. Łatwe i proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *