Proszek do prania czy kapsułki – co wybrać?

[REKLAMA]

Detergenty do prania ubrań właśnie zalały sklepy internetowe z artykułami dla domu, z tego względu czasami trudno dokonać właściwego wyboru. A wśród całej różnorodności środków najpopularniejsze pozostają kapsułki do prania i klasyczny proszek. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Spróbujmy dowiedzieć się, co warto wybrać. 

Proszek do prania – skuteczny klasyk 

Pomimo innowacji, klasyczny proszk do prania pozostaje najbardziej popularnym wśród kupujących. Pozostaje tak popularny z kilku powodów: 

  • ludzie są przyzwyczajeni do klasycznego proszku, w przeciwieństwie do kapsułek i żeli; 
  • przystępny koszt – można znaleźć środek do prania w dobrej cenie; 
  • uniwersalne rozwiązanie o oczekiwanym efekcie i możliwości usuwania nawet skomplikowanych zanieczyszczeń; 
  • proszek umożliwia pranie w pralce, ręcznie, w zimnej i gorącej wodzie; 
  • sypkie proszki są stale udoskonalane i są w stanie usunąć większość zanieczyszczeń. 

Jednocześnie ulubiony przez wszystkich klasyk ma swoje wady. Na przykład, proszek może zawierać kolorowe cząsteczki, które mogą pozostać na tkaninie po praniu. Przed każdym praniem należy zmierzyć wymaganą ilość proszku i wsypać go do odpowiedniego pojemnika, co nie zawsze jest wygodne. 

Kapsułki do prania – innowacja dla jakości prania 

Kapsułki do prania to stosunkowo innowacyjny produkt, który cieszy się coraz większą popularnością. Zaletą kapsułek jest to, że doskonale usuwają plamy i zabrudzenia. Cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na to, że są proste i wygodne w użyciu – wystarczy przed praniem włożyć je do bębna, bez konieczności odmierzania . Ale przed wzięciem kapsułki ręce muszą być dobrze wysuszone. 

Zaletą kapsułek do prania jest to, że zawierają nie tylko środek czyszczący, ale także odplamiacz i zmiękczacz do tkanin. 

Wadą kapsułek do prania jest stosunkowo wysoki koszt. Kapsułki nie są też najlepszym rozwiązaniem przy praniu w niskich temperaturach – opakowanie może się nie rozpuścić, a otoczka będzie przyklejać się do tkaniny. Ważne jest również, aby wiedzieć,  jak dobrać kapsułki do prania, aby spełniały wszystkie wymagania i były skuteczne. 

Co wybrać? 

Jeśli pozwalają na to finanse, zaleca się jednoczesne posiadanie obu rodzai środków do prania w domu. Każdy z produktów charakteryzuje się wysoką skutecznością prania. Ale proszek jest bardziej uniwersalnym środkiem, który nadaje się do prania ręcznego i w pralce. Również jest skutecznym rozwiązaniem dla przestarzałych urządzeń AGD. Użycie proszku jest znacznie bardziej ekonomiczne. 

Jeśli preferujesz ergonomię i kochasz innowacyjne rozwiązania, kapsułki do prania są najlepszą opcją. Nie będziesz musiał odmierzać ilości proszku przed każdym praniem. Chociaż koszt kapsułek jest wyższy, zawierają one jednocześnie środek piorący, odplamiacz, zmiększacz, co jest dość problematyczne jeżeli kupować osobno. 

Niezależnie od wybranej opcji zaleca się wybierać tylko zaufanych producentów, aby produkt był skuteczny i bezpieczny dla rzeczy, a także dla zdrowia . 

Obraz Frank Habel z Pixabay

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *