Sypialnia dla minimalistów: Jak stworzyć prostą i funkcjonalną przestrzeń?

[REKLAMA]

Urządzając sypialnię, najczęściej zastanawiamy się nad tym, w jakim stylu ją zaaranżować. Jedną z lepszych propozycji jest postawienie na minimalizm. Wykorzystuje on proste formy i ogranicza ilość dekoracji, przez co tworzy uniwersalne, a zarazem ponadczasowe wnętrze. Jednak, jak styl ten wykorzystać w sypialni? Oto kilka wskazówek!

Styl minimalistyczny – czym się wyróżnia?

Przy urządzaniu poszczególnych pomieszczeń zastanawiamy się, w jakim stylu je urządzić. W przypadku sypialni nie mamy zbyt dużo możliwości, gdyż musimy wziąć pod uwagę kwestie, które mają korzystny wpływ na jakość i długość naszego wypoczynku. Nic zatem dziwnego, że świetnie sprawdzi się tutaj minimalizm. Bez dwóch zdań ujmuje on swoją wyjątkową prostotą oraz panującym we wnętrzu ładem. To właśnie tutaj każdy przedmiot odgrywa ważną rolę w budowaniu spójnej całości oraz nie ma miejsca na chaos czy nieprzemyślane elementy. A o czym głównie powinniśmy pamiętać przy komponowaniu tego typu wnętrz?

Po pierwsze – barwy

Stawia się tutaj przede wszystkim na stonowane i neutralne barwy. Idealną propozycją jest biel, beż, brąz czy odcienie szarości. Kwestie kolorystyczne dotyczą wszystkich elementów sypialni – w tym dodatków, podłóg i ścian.

Po drugie – kształty

W stylu minimalistycznym obowiązuje zasada mówiąca, że im mniej, tym lepiej. Oznacza to, że stawiamy tutaj na proste bryły, gładkie fronty mebli oraz jednolite powierzchnie. Natomiast unikając zdobień, jesteśmy w stanie wprowadzić harmonię i porządek.

Po trzecie – materiały

Najlepszym rozwiązaniem do minimalistycznych wnętrz jest zastosowanie takich materiałów, jak drewno, szkło, metal czy beton. Wywołują one wrażenie surowości, przez co doskonale wpisują się w ideę tego stylu.

Po czwarte – detale

Chcąc nieco ocieplić klimat sypialni, można dodać różnego rodzaju dodatki. Pamiętajmy jednak, aby każdy z nich był przemyślany oraz pełnił jakąś funkcję. W końcu styl minimalistyczny nie lubi zbędnych dekoracji.

Po piąte – funkcjonalne meble

Styl minimalistyczny często idzie w parze z funkcjonalnością. W tym przypadku możemy postawić na wielofunkcyjne meble, takie jak np. stolik 3 w 1, który m.in. służy dodatkowo jako podkładka pod laptopa.

Łóżko w sypialni minimalistycznej – o czym pamiętać?

Najważniejszym elementem każdej sypialni – i to niezależnie od jej stylu, jest łóżko. Składa się ono z kilku elementów, a najważniejszym jest tutaj materac do spania. Jego odpowiednie dopasowanie do osobistych potrzeb użytkownika gwarantuje najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Obecnie znajdziemy różnego rodzaju modele, w tym materace piankowe, materace nawierzchniowe czy materace hybrydowe. Każdy z nich jest w stanie zapewnić nam zdrowy sen, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni model! Oprócz tego warto zainwestować w poduszkę, kołdrę czy stelaż. Inną kwestią jest pościel, która jest w stanie podkreślić styl wnętrza, a nawet nadać mu unikalnego charakteru! Z uwagi na to nie zapominajmy o znalezieniu modelu w odpowiadającym nam wzorze oraz kolorze!

Każdy z nas urządza sypialnię w takim stylu, jaki mu odpowiada. Z pewnością minimalizm sprzyja zdrowemu wypoczynkowi, gdyż ogranicza ilość bodźców rozpraszających oraz uwzględnia wszystkie najważniejsze zasady higieny snu obowiązujące w tym pomieszczeniu.

Artykuł powstał we współpracy z SleepingHouse.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *