Najefektywniejsze metody druku

[REKLAMA]

Wszelkiego rodzaju etykiety atakują nas z każdej możliwej strony. Znaleźć można je na każdym kolejnym produkcie. Skoro tak, pozostaje zastanowić się nad najefektywniejszą metodą ich druku, co interesuje zwłaszcza mniejszych przedsiębiorców. Jak jest w przypadku drukowania etykiet i dlaczego większość decyduje się na druk cyfrowy?

Czym jest druk cyfrowy?

Druk cyfrowy ma wiele zalet, ale w pierwszej kolejności należy wyjaśnić sam termin. Otóż o druku cyfrowym można mówić wówczas, kiedy materiały przeznaczone do drukowania są dostarczane w postaci danych komputerowych. Sama metoda jest wygodna, a przy tym bardzo szybka. Poza tym wcale nie trzeba jej stosować tylko do wydruku produktu finalnego, ale i próbnego. Nawet wówczas, kiedy mowa o niewielkim nakładzie.

Jakie inne zalety ma druk cyfrowy?

Nie bez znaczenia jest również czas realizacji zlecenia. Etykiety samoprzylepne, choć i wszystko inne, drukuje się znacznie szybciej niż przy technologii fleksograficznej. Nie ma tu bowiem konieczności przygotowania form drukarskich, a więc polimerów i wykrojników.

Jednak proces produkcyjny musi być zgrany z etapem wycinania etykiet z zadrukowanej wstęgi na maszynach laserowych lub rotacyjnych. Mimo wszystko i tak można tu osiągnąć dużą oszczędność czasu, a jeżeli spojrzymy na budżety mniejszych firm, którym zależy na druku na przykład tylko kilkuset etykiet, to również spora oszczędność finansowa.

Czy druk cyfrowy ma jakieś wady?

Będąc sprawiedliwym, trzeba również wskazać na pewne mankamenty druku metodą cyfrową. Nawet pomimo tego, że ma on znacznie więcej zalet. Na pewno przy druku cyfrowym jest węższe spectrum dostępnych materiałów, choć z drugiej strony, nie ma powodów do narzekań. Druk nie jest również tak odporny na czynniki zewnętrzne, przynajmniej w porównaniu do druku fleksograficznego.

Innym problemem jest dwuetatowość produkcji, choć klienta to nie obchodzi. On jedynie zleca firmie poligraficznej usługę i za kilka dni ma etykiety samoprzylepne gotowe do użycia. Co ciekawe, obecnie nie musi nawet ruszać się sprzed swojego komputera, bo cały proces zamówienia zrealizuje sprzed ekranu swojego komputera.

Label Express – platforma druku cyfrowego

Zamawianie etykiet jeszcze nigdy nie było tak proste. Teraz zajmie to jedynie kilka minut, a przesyłanie firmie poligraficznej wszystkich danych na maila, aby uzyskać cenę, jest zbędne. Wystarczy skorzystać z przygotowanego kalkulatora, przez który w kilka minut można uzyskać wycenę zamówienia.

To nie koniec zalet współpracy z www.labelexpress.eu. Nie można pominąć faktu, że koszty druku, nawet przy niewielkich nakładach, są niskie. Poza tym firma proponuje wysokiej jakości druk cyfrowy z laserowym wycinaniem etykiet, co jedynie minimalizuje koszty jednostkowe każdej etykiety.

W zależności od wielkości zamówienia, etykiety do klienta docierają już po trzech dniach. Wszystko online i bez zbędnej w tym przypadku komunikacji internetowej lub telefonicznej, która tylko wydłuża czas realizacji zamówienia. Tutaj jest szybko i bez utraty jakości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *