Ubezpieczenie firmy – korzyści oferty PZU Doradca

[REKLAMA]

Ubezpieczenie firmy, zwane PZU Doradca, jest dość kompleksowym produktem. O jego zaletach możesz dokładniej poczytać w dalszej części wpisu.

Czy warto ubezpieczyć swoją firmę?

Podobnie jak z każdym rodzajem ubezpieczeń, tak i w tym przypadku z pewnością znajdziemy przeciwników i zwolenników takiego rozwiązania. Zaraz pewnie rozlegną się chóralne głosy – a to tyle i tyle kosztuje, a co, jeśli będę płacił kilkanaście lat, a nigdy nie dojdzie do szkody? Przecież to pieniądze utopione w błoto. Nikomu źle nie życząc, spójrzmy na to z innej strony. Masz majątek warty kilkaset tysięcy, może nawet ponad milion. W wyniku zdarzenia losowego płonie hala targowa. Co wtedy, gdy nie masz ubezpieczenia? Czy byłbyś w stanie szybko ją odbudować?

Zasada proporcji

Jeżeli jesteśmy już przy szkodzie całkowitej, chciałam uczulić Cię na jedną rzecz. Często firmy ubezpieczeniowe mają w swoich Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia informację o proporcji. Oznacza to tyle, że jeżeli masz firmę wartą milion, ubezpieczysz ją na 500.000., to przy wypłacie odszkodowania zachodzi duże prawdopodobieństwo, że także otrzymasz 50% wartości szkody. Dlatego tak ważne jest, aby realnie oceniać wartość, zarówno budynku, jak i wyposażenia, sprzętów, oszkleń, które są z nimi związane.

Jeden uniwersalny schemat ubezpieczenia dla każdej działalności?

Można powiedzieć, że jest pewnego rodzaju szkielet, na którym buduje się ubezpieczenie firmy. Ja ze swojej strony zawsze oferuję swoim klientom ryzyko ogniowe, zarówno jeśli chodzi o wyposażenie, jak i pomieszczenie. Warto zastanowić się także nad kradzieżą  z włamaniem, jeśli razem z agentem przeanalizujemy, czy spełniamy niezbędne wymogi. Do tego OC z tytułu wykonywania działalności – przychodzi klient, złamie sobie nogę na nieodśnieżonych schodach i odszkodowanie gotowe. Jeżeli masz pracowników, polecam dokupić OC pracodawcy, chroniące Cię w stosunku do osób zatrudnionych u Ciebie na umowę o pracę. Chodzi o wypłatę świadczeń z tytułu wypadku przy pracy, dla których ZUS ma ustanowiony konkretny limit.

Nie ma jednego uniwersalnego ubezpieczenia dla zakładu fryzjerskiego, firmy budowlanej i biura rachunkowego. To właśnie w czasie rozmowy z agentem, doradcą ubezpieczeniowym powinniście ustalić, czego potrzebujesz. Ty wiesz najlepiej, z czym wiążę się Twoja działalność. Jeżeli masz zakład naprawczy samochodów, koniecznie ubezpiecz też ryzyko kradzieży samochodów, które stoją na placu. Prowadzisz zakład krawiecki? Poproś o klauzulę przechowywania rzeczy klientów. Jeżeli dojdzie do ich kradzieży, wtedy także zadziała ubezpieczenie, pod warunkiem, że spełnisz wymogi przeciwkradzieżowe i taki punkt znajdzie się w polisie. Właściciele sklepu spożywczego powinni pamiętać o ryzyku przepięć, rozmrożenia, stłuczeń lad chłodniczych. Jeśli sprzęty, typu półki, czy lady są wypożyczane, warto dołączyć klauzulę najemcy ruchomości.

Czy warto ubezpieczyć swoją firmę?

Mam nadzieję, że jeżeli jesteś już w tym momencie, chociaż przez myśl przemknął Ci pomysł udania się do agenta bądź skontaktowania się z nim telefonicznie w celu przygotowania propozycji ubezpieczenia. Sama kalkulacja nic nie kosztuje, to Ty podejmujesz decyzję, czy i w jakim zakresie chcesz ubezpieczyć swój firmowy majątek. Warto dać sobie szansę, bo często okazuje się, że nie taki diabeł straszny, jak go malują, a składka roczna wychodzi bardziej przystępna, niż moglibyśmy się tego spodziewać.

Paulina Kwiatkowska

Agent PZU

https://www.facebook.com/Ubezpieczenia-Paulina-Kwiatkowska-136235920549283/

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *