Sztabki i monety bulionowe – gdzie i kiedy je sprzedać?

[REKLAMA]

Bezpieczeństwo inwestowania w metale szlachetne polega w głównej mierze na płynności, tj. możliwości odsprzedania kolekcji czy sztab w odpowiednim dla inwestora czasie,  na dogodnych warunkach.

Realnie złoto można sprzedać w wielu miejscach. Najgorszym rozwiązaniem wydają się być złotnicy, którzy chętnie przyjmą kruszce, ale po cenie złomu. Kolejno sprzedać złote monety czy sztaby możemy w wielu lombardach, które oferują podobne jak u złotnika ceny skupu, choć można znaleźć i takie, które płaca przyzwoicie. Niestety z tak licznych punktach trudno będzie spieniężyć srebrne, palladowe czy platynowe zbiory.

Uwagę warto skupić na mennicach. Za bulionówkę możemy tam uzyskać cenę wyższą o nawet kilka procent niż w skupie złota. Transakcje można tam przeprowadzić również online, więc to wygodna opcja.

Sklepy kolekcjonerskie i numizmatyczne specjalizują się w obrocie monetami, sztabami i cena skupu kruszcu jest tam podobna jak w mennicy. Dodatkowo pracownicy takich punktów posiadają zwykle ogromna wiedze na ten temat i chętnie się z nią dzielą.

Skupy złota w sieci działają na podobnej zasadzie. Po wypełnieniu formularza klient dostaje paczkę lub sam pakuje sztaby czy monety i przesyła za pośrednictwem kuriera do miejsca docelowego. Minusem jest czas oczekiwania na zapłatę (zwykle kilka dni), ale w zamian można liczyć na zdecydowanie wyższe ceny niż w poprzednich opisywanych punktach. Istnieją tez internetowe giełdy złota – dzięki aukcjom można zarobić ciut więcej.

Najrozsądniej jest wybrać najbezpieczniejsze rozwiązanie. Na Metalelokacyjne.pl inwestorzy nie tylko kupują złote, srebrne, platynowe i miedziane sztaby czy monety inwestycyjne, ale mają możliwość w dowolnym czasie za cenę, która zwykle podlega lekkiej negocjacji, odsprzedać zbiory z zyskiem. Co więcej dla wygody klientów Metal Market Europe wprowadził opcje przeprowadzenia takiej transakcji online, a koszty wysyłki i opłat podatkowych przejął na siebie. Zatem inwestor nie musi się martwić o dodatkowe koszty . Serwis udostępniany klientom jest stale aktualizowany, dzięki integracji z notowaniami giełdowymi. Ceny potrafią zmieniać się w szybkim tempie. Warto więc śledzić zmiany i dzięki notowaniom na Metalelokacyjne.pl porównać dostępne opcje u nich i w innych miejscach, choć trudno będzie znaleźć lepszą ofertę. Ma to sens w przypadku mniejszych miejscowości, gdzie dostęp do punktów stacjonarnych bywa utrudniony. Online można wygodnie i w dowolnym czasie odsprzedać zbiory lub w dobrym momencie uzupełniać je i czekać na kolejna okazje odsprzedaży.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Bartez pisze:

    Bezpieczeństwo metali polega także (a może przede wszystkim) na tym, że nie da się ich wyprodukować z niczego. Trzeba je wydobywać, co kosztuje. A wydobywać trzeba, bo jest zapotrzebowanie ze strony przemysłu. I jeśli kosztuje to np. 700 dolarów, to bez względu na to, czy jest zapotrzebowanie na 1000 uncji czy na 5000 uncji, to te 700 dolarów za wydobycie uncji trzeba zabulić 🙂

    I to jest wspaniałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *