Nauka języków obcych za granicą — co przemawia za takim kursem?

[REKLAMA]

Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, że znajomość języków obcych jest dziś bardzo przydatna. Tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Podstawą jest tu oczywiście język angielski, który każdy znać powinien przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Biorąc pod uwagę kontakty polskich przedsiębiorców z kontrahentami z Niemiec, przydatny jest często również język niemiecki, a w przypadku importerów nawet język chiński. Języków obcych uczyć się oczywiście można w szkołach zlokalizowanych w Polsce. Od kilku lat regularnie na popularności zyskują jednak kursy językowe za granicą. Co przemawia za taką nauką?

Stały kontakt z językiem obcym

Główną zaletą uczestnictwa w zagranicznych kursach językowych jest stały kontakt z językiem obcym. Szczególnie zyskują na tym osoby, u których znajomość takiego języka jest słaba. Na takim kursie uczestnik cały czas porozumiewa się w języku obcym. Nie tylko na lekcjach językowych w klasach. Dodatkowo szkoły językowe organizują zajęcia dodatkowe, a nawet wycieczki. Z jednej strony ich zadaniem jest integracja grupy, z drugiej natomiast chęć wymuszenia na uczestniku kursu, aby z innymi osobami rozmawiał po angielsku, hiszpańsku, niemiecku, rosyjsku, włosku, francusku, holendersku, a nawet po chińsku czy arabsku. Z językiem obcym styczność uczestnik kursu ma więc w zasadzie przez 24 godziny na dobę.

Poznawanie nowych miejsc

Kolejnym atutem zagranicznych kursów językowych są miejsca, w jakich takie językowe campusy są organizowane. Przykładowo w przypadku języka angielskiego większości na myśl przychodzi Wielka Brytania. Słusznie, ale wiele kursów tego języka przeprowadzanych jest również na Malcie czy w Stanach Zjednoczonych. Jeżeli mielibyśmy porównać Anglię i Maltę, z jednej strony mamy deszcz, słotę i częste zachmurzenie. Z drugiej natomiast słońce, piaszczyste plaże i rajską wyspę. Wybór jest więc oczywisty, choć ten zależy oczywiście od samego kursanta. Uwagę zwrócić w tym przypadku trzeba tylko na osoby prowadzące kurs. Jeżeli odbywają się one poza Anglią, lektorem powinien być native speaker z brytyjskim certyfikatem.

Zajęcia dopasowane do poziomu

Kursy językowe za granicą są lepszym rozwiązaniem z jeszcze jednego powodu. Pomijając już to, że kursanci są tam podzieleni na grupy względem poziomu, co zresztą ma miejsce również i w szkołach w kraju, dodatkowo oferują one wiele rodzajów kursów. Znajdziemy w nich kursy standardowe, ale również intensywne, indywidualne, specjalistyczne czy nawet egzaminacyjne, które mają na celu przygotowanie uczestników do międzynarodowych egzaminów. Z punktu widzenia przedsiębiorców i osób czynnych zawodowo, które posługują się językiem w stopniu komunikatywnym ciekawą ofertę stanową kursy specjalistyczne. Pozwalają one wzbogacić słownictwo i mówić płynniej językiem biznesowym.

Podsumowanie

Widzimy więc wyraźnie, że zagraniczne kursy językowe niosą w sobie wiele dobrego. Szczególnie że możemy na nich poznać wiele ciekawych ludzi, a znajomości te przerodzić się mogą w wieloletnią przyjaźń czy nawet dobrze rokujące kontakty biznesowe.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *