Wszystkie promocje w jednej aplikacji – poznajcie Blixa

[REKLAMA]

Podręczne centrum wiedzy o promocjach w marketach i nie tylko. Tak można by w jednym zdaniu podsumować Blixa. Jednak aplikacja kryje w sobie o wiele więcej niż tylko gazetki reklamowe.

Przeglądarka gazetek wszystkich marketów

Blix to przede wszystkim kieszonkowa baza gazetek z najpopularniejszych w Polsce marketów. Wśród ofert znajdziemy też propozycje różnych marek – od FMCG, przez odzieżowe, aż po kosmetyczne czy meblarsko-wykończeniowe.

Lista wszystkich sklepów jest ułożona alfabetycznie, jednak możemy też wybrać sortowanie według popularności. W ustawieniach aplikacji możemy wybrać swoje ulubione sieci, które będą wyświetlały się w pierwszej kolejności (również w porządku alfabetycznym lub według popularności).

W folderze każdego sklepu znajdują się aktualne gazetki i ulotki reklamowe. Ich przeglądanie jest bardzo proste – wystarczy przesuwać palcem w lewo i prawo lub wybrać stronę, na którą chcemy się przenieść.

Porównywanie cen tego samego produktu w różnych sklepach

Blix ma wbudowaną wyszukiwarkę produktów, która od niedawna została połączona z porównywarką cen. Po wpisaniu danej frazy, aplikacja wyświetla wyniki, na podstawie napisów w gazetkach. W pierwszej kolejności otrzymujemy wyniki z ulubionych sklepów (jeśli występuje tam poszukiwany produkt), a następnie z pozostałych.

Przy wielu wyszukiwanych produktach pojawiają się od razu ceny, dzięki czemu nie musimy wchodzić w daną ofertę, by dowiedzieć się, ile kosztuje interesująca nas rzecz. Ponadto, otrzymujemy też porównania cen tego samego produktu w różnych sklepach i możemy dodać go bezpośrednio do swojej listy zakupów już z poziomu wyników wyszukiwania. Choć porównywarka działa w tym momencie dla najpopularniejszych produktów (przede wszystkim spożywczych), z pewnością będzie jeszcze rozwijana i udoskonalana przez twórców Blixa.

Tworzenie list zakupów

W Blixie możemy tworzyć własne listy zakupowe (np. dzieląc je na kategorie zakupów), które zapisują się z podziałem na konkretne sklepy, co jest bardzo wygodne. Wyświetlają się one na głównym feedzie aplikacji, jeszcze przed gazetkami.

Produkty umieszczamy na liście zakupowej podczas przeglądania gazetek. Wystarczy, że wybrany przytrzymamy palcem na ekranie, a aplikacja oznaczy go w charakterystyczne kółko, co spowoduje, że trafi on na listę. Możemy dodawać je również bezpośrednio z wyszukiwarki, korzystając z przycisku widocznego przy ofercie.

W ustawieniach aplikacji mamy do wyboru także dwie pomocne opcje:

  • “powiadamiaj o kończących się ofertach”, dzięki której otrzymamy notyfikację, gdy promocja, którą zapisaliśmy na liście się kończy;
  • “wyświetlaj przycisk szybkiego dostępu do listy zakupów”, dzięki której podczas oglądania dowolnej gazetki, będziemy mogli szybko przenieść się do swojej listy.

Z obu warto korzystać, ponieważ pozwalają zaoszczędzić dużo czasu i o niczym nie zapomnieć.

Przechowywanie kart lojalnościowych

W Blixie możemy też przechowywać swoje karty lojalnościowe do sklepów. Wystarczy, że zeskanujemy kod kreskowy z karty lub wprowadzimy go ręcznie i aplikacja zapisze ją w pamięci. Dostęp do kart lojalnościowych jest bardzo prosty – wyświetlają się na feedzie głównym, zaraz po liście zakupowej (pod warunkiem, że włączymy tę opcję w ustawieniach).

Aplikację zakupową Blix można pobrać ze strony https://blix.pl (na której też można przeglądać gazetki, ale jest to mniej wygodne niż w aplikacji) oraz bezpośrednio z Google Play na urządzenia z Androidem i z App Store na urządzenia z iOS.

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. kusy6 pisze:

    Naprawdę fajna apka. Nie trzeba biegać po sklepach, wszystko pod ręką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *