Jak sprawnie zaciągnąć pożyczkę?

[REKLAMA]

Firmy pożyczkowe zdają sobie sprawę, że ich usługi nie zastąpią kredytów bankowych. Większość takich podmiotów nie udziela zresztą wsparcia powyżej kilku tysięcy złotych. Kwoty zadłużenia są niższe, ale na potrzeby wielu polskich konsumentów w zupełności wystarczą.

Od lat pożyczki krótkoterminowe stają się coraz popularniejsze. Wiele osób korzystało z nich wielokrotnie i są zadowolone. A eksperci podkreślają, że racjonalne oszacowanie swoich możliwości finansowych oraz dokładne zapoznanie się z warunkami umowy chroni pożyczkobiorców przed błędnym kołem zadłużenia. Jeżeli decyzja o zaciągnięciu pożyczki zapadła, pora poznać zasady ubiegania się o nią oraz późniejszej spłaty.

Wniosek online, przelew elektroniczny

Czasy chodzenia do siedziby firmy pożyczkowej minęły, choć niektóre z nich wciąż oferują swoim klientom możliwość takiego bezpośredniego kontaktu. Generalnie jednak sami pożyczający nie są nim jakoś szczególnie zainteresowani. Wręcz przeciwnie, chwalą sobie pożyczki krótkoterminowe między innymi właśnie dzięki możliwości załatwienia sprawy z pomocą sieci. Wystarczy wejść na stronę internetową i wypełnić wniosek online. Na odpowiedź nie trzeba długo czekać, czasami wszystkie formalności udaje się załatwić podczas jednych zakupów. Zanim dojdzie się do kasy, pieniądze są już na koncie i można z nich pokryć wydatki.

Na tak szybkie załatwienie sprawy mogą jednak liczyć ci spośród klientów, którzy mają konta w konkretnych bankach. Wiele firm pożyczkowych publikuje na swojej stronie spis tych, do których realizuje szybkie przelewy. Warto to sprawdzić, zwłaszcza gdy klientowi zależy na czasie. I jeszcze jedno, z pożyczek krótkoterminowych korzystają klienci posiadający konto w banku. W dzisiejszych czasach niby jest to oczywiste, ale prawo nie zmusza obywateli do zakładania takiego rachunku. Zatem teoretycznie nie każdy musi go posiadać.

Wysokość pożyczki i termin spłaty

Nie jest tajemnicą, że pożyczki krótkoterminowe najlepiej spłacać w terminie. Dotyczy to co prawda niemal każdego zadłużenia, ale w tym konkretnym przypadku przekroczenie wyznaczonej daty może wiązać się ze szczególnie kosztownymi konsekwencjami. Klient ma jednak prawo odłożenia spłaty, o ile poinformuje o tym firmę pożyczkową i na spokojnie ustali nowe warunki. Będzie to miało przełożenie na oprocentowanie, ale nadal nie musi oznaczać poważnych problemów. Transparentność i jasne stawianie sprawy są tutaj kluczowe. Pożyczka krótkoterminowa, zwłaszcza dla nowych klientów, nie jest z reguły zbyt wysoka. Jej spłata nie powinna zatem generować poważniejszych wyzwań. Już podczas wypełniania wniosku warto na spokojnie przeanalizować swoją sytuację finansową.

Czasami lepiej zdecydować się nie na trzydziestodniowy okres spłaty, ale przykładowo dwa, a nawet trzy miesiące. Będzie nieco drożej, ale klient ma więcej czasu, a co za tym idzie mniej się stresuje. W przypadku pożyczania takie detale często okazują się kluczowe, z tego też powodu należy dokładnie czytać umowy oraz zawarte w nich szczegóły współpracy.

Więcej informacji
Artykuł powstał we współpracy z centrumpozyczek24h.pl/ – porównywarka ofert pożyczek krótkoterminowych.

Możesz również polubić…

3 komentarze

  1. Ola pisze:

    Nigdy nie musiałam zaciągać pożyczki, ale warto coś na ten temat wiedzieć. Nigdy nie wiadomo, kiedy się to może przydać.

  2. kotek pisze:

    fajny czytelny i napewno pomocny dla każdego . oby tak dalej

  3. Niki pisze:

    Ciekawy artykuł. W wyborze odpowiedniej pożyczki na pewno pomoże nowa porównywarka http://www.solutions4ad.com/f/pozyczki-v3/test.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *